z podajnikiem ślimakowym żeliwnym

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Oferowane w poniższej kategorii piece z podajnikiem ślimakowym żeliwnym to kotły najwyższej jakości, zaprojektowane w zgodzie ze środowiskiem naturalnym i dopasowane do najbardziej restrykcyjnych wymogów, jakie muszą spełnić systemy grzewcze zanim zostaną wypuszczone do sprzedaży. Ich podstawowym paliwem jest węgiel kamienny, jednak należy zauważyć, że bez zmian konstrukcyjnych kocioł sprawdza się również jako piec na ekogroszek. Pracuje również na bio-paliwach, takich jak pellet o granulacji do 32mm.

Prezentowane kotły CO z podajnikiem charakteryzuje wysoce efektywna technika spalania na poziomie 92 %, która zapewnia oszczędność ekologicznym paliwom. Piec wykonany jest z blachy o grubości 6 mm, natomiast jego najważniejsze elementy konstrukcyjne, takie jak: ślimak i palnik zrobiono z żeliwa. Taka konstrukcja przekłada się na dłuższą żywotność urządzenia.

Dlaczego jeszcze warto wybrać piece z podajnikiem ślimakowym żeliwnym? Oprócz wysokiej sprawności, kolejnym atutem jest pełna automatyzacja. Wystarczy bowiem wsypać paliwo do zasobnika, jeśli jest to piec na pellet lub do podajnika, gdy jego surowcem jest ekogroszek i bez konieczności ręcznego rozpalania w palenisku cieszyć się odpowiednią temperaturą powietrza i ciepłą wodą. Jedynym obowiązkiem użytkownika jest nastawienie temperatury kotła. Resztą zajmuje się dołączony do pieca sterownik, który reguluje procesem palenia.

Kolejnym atutem jest wysoki zakres mocy kotłów, dzięki czemu możliwy jest optymalny dobór urządzeń pozwalających na ogrzanie domków jedno- lub wielorodzinnych, a także warsztatów, pawilonów czy małych ośrodków wypoczynkowych, uwzględniając posiadany przez nich metraż.

Podkreślenia wymaga również fakt, że piece z podajnikiem ślimakowym żeliwnym 5 klasy z ekodesignem pozwalają zachować większą czystość w kotłowni. Nie trzeba martwić się o pylenie używanych do spalania surowców, przez co podłoga pozostaje łatwa w czyszczeniu.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kotłów z podajnikiem ślimakowym żeliwnym. Satysfakcja gwarantowana!