TORET

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Prezentowane w poniższej kategorii urządzenia to piece z palnikiem Toret 5 klasy i ECODESIGN, które charakteryzują się niską podażą spalin do atmosfery, przez co zapewniają ekologiczne użytkowanie. Te nowoczesne kotły CO z podajnikiem stanowią idealny wybór dla wszystkich osób poszukujących rozwiązań o wysokiej sprawności energetycznej przy zachowaniu zasad ekonomii i ekologii.

10.600,00 
10.600,00 
Piece z palnikiem Toret wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Wykorzystują nowoczesne i proste w obsłudze rozwiązania techniczne oraz osprzęt zapewniający niezawodną i bezpieczną pracę. Ich charakterystycznym elementem konstrukcyjnym jest specyficzny układ kanałów dymnych, który odpowiada za wysoką sprawność energetyczną oraz niską emisję spalin. Dla jeszcze większej efektywności, zostały wyposażone w nowoczesny palnik 5 klasy – z zapalarką oraz obrotową komorą nadmuchową i paleniskową. A dla zabezpieczenia przed stratami ciepła, piec wyposażony jest w izolację termiczną z wełny mineralnej, pokrytą płaszczem ochronnym z blachy stalowej.

Kocioł z palnikiem Toret to nie tylko piec na pellet. Z równie dużym sukcesem można używać go do palenia agropellet, które wytwarzane są z odpadów produkcji leśnej i rolnej, np. ziaren zbóż, łodyg, siana itp. Charakteryzuje się wysoką energetycznością, sięgającą 14-18 MJ/kg przy zachowaniu niewielkiej ilości popiołu – na poziomie 1-4%. Jednak nie tylko rodzaj paliwa stanowi o atutach prezentowanego kotła. Wspomnieć należy również o obecności regulatora, który bierze odpowiedzialność za kontrolowanie procesu spalania w kotle. Obsługuje obieg grzewczy C.O. i C.W.U. oraz obieg mieszaczowy. W zależności od wybranej opcji, może stanowić wyjmowany panel do montażu na przedniej części pieca lub element zabudowy.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z oferowanym asortymentem pieców z palnikiem Toret. Dla jeszcze większej satysfakcji z użytkowania, proponujemy kilka udogodnień technicznych, np. stronę otwierania się drzwiczek kotła lub podajnika. A jeśli szukają Państwo innych rozwiązań grzewczych, polecamy piec na ekogroszek - o różnej mocy cieplnej.