Ekologia to nasz priorytet!

Jako firma produkująca kotły ponosimy dużą odpowiedzialność za stan środowiska w którym żyjemy i jakość powietrza, którym oddychamy. Dlatego w naszych działaniach kierujemy się przede wszystkim polityką społecznej odpowiedzialności.

Dokonujemy wszelkich starań, by produkowane przez nas piece emitowały jak najmniejszą ilość zanieczyszczeń. Wszystkie produkty firmy Kotły Woźny Junior są w pełni ekologiczne i ekonomiczne. Posiadają też wszystkie wymagane ustawowo certyfikaty.

“Wszystkie nasze produkty certyfikowane zostały przez akredytowane laboratorium badawcze”

Kotły na 5!

Na naszych kotłach można dostrzec duże okrągłe nalepki z napisem “5 klasa”. Są to oznaczenia dotyczące normy PN-EN 303-5:2012, która określa kryteria jakie muszą sprostać kotły na paliwa stałe. Klasa 5 jest najwyższą, jaką można uzyskać.

 • Niska emisja spalin

  Kotły tej klasy spełniają najbardziej restrykcyjne wymagania zarówno w zakresie energetyczno-emisyjnym, jak i funkcjonalnym. Piece sygnowane “5-tką” emitują znacznie mniej tlenku węgla, pyłów oraz substancji smolistych niż piece innych klas.

 • Wysoka wydajność

  Nowoczesne podzespoły kotłów klasy 5 zapewniają bardzo dobrą wydajność. Ich sprawność sięga ponad 90%! W przypadku starszych generacji pieców uzyskanie tak wysokiej wartości było niemożliwe.

 • Tania eksploatacja

  Klasa 5 oznacza też oszczędność! Kotły tego typu zużywają znacznie mniej paliwa niż kotły starszej generacji.

 • Niski koszt

  Kotły klasy 5 są objęte korzystnymi programami dofinansowań zakupu ze środków krajowych i europejskich. Zwrot inwestycji może wynieść nawet do 80% wartości brutto!

 • Szeroki wybór

  W swojej ofercie posiadamy aż 5 rodzajów kotłów, które legitymują się certyfikatem 5 klasy:

  • kotły węglowe z płaszczem wodnym,
  • kotły centralnego ogrzewania,
  • tylnokanałowe kotły KOVERT,
  • kotły typu GRAND-TEH z automatycznym podawaniem paliwa

Ecodesign

Drugim oznaczeniem, które można zobaczyć na naszych produktach, jest logotyp nowej Dyrektywy Parlamentu Europejskiego “Ecodesign”, która weszła w życie z dniem 1 stycznia 2020 r.


Dyrektywa ekoprojektu obliguje nowoczesne urządzenia grzewcze do zapewnienia wysokiej sprawności oraz niskich wartości emisji spalin – niezależnie od tego, czy pracują z mocą maksymalną, czy obniżoną (Do tej pory, wszystkie normy określały jedynie kryteria pracy kotłów z mocą nominalną).

Oszczędność niezależna od mocy

Nowy certyfikat daje gwarancję spełnienia norm ekologicznych przez cały okres eksploatacji, a nie tylko podczas pracy z mocą maksymalną. Ponieważ większość urządzeń pracuje zwykle z mocą obniżoną (np. w trybie podtrzymania), szacuje się, że Ecodesign może wygenerować oszczędność energii sięgającą nawet 25%.

Najnowsza technologia

Aby spełnić wymogi dyrektywy, stworzyliśmy innowacyjną serię produktów opartą o najnowsze technologie. Wprowadzenie nowych rozwiązań konstrukcyjnych pozwoliło nam stworzyć kotły, nie tylko o wysokich właściwościach ekologicznych, ale również funkcjonalnych. Nasze piece wyposażone zostały w podajniki, którymi można sterować za pomocą mobilnej aplikacji.

Wysoka jakość

Produkowane przez nas kotły znajdują się w czołówce europejskich produktów. Każdy z nich spełnia restrykcyjne wymagania ekoprojektu w zakresie ochrony środowiska i efektywności energetycznej.

Inwestycja w przyszłość

Kupując kotły oznaczone certyfikatami “5 klasa” i “Ecodesign”, inwestujesz w przyszłość naszej planety. Masz na to wpływ.

Pamiętaj, że z powodu wysokiego stężenia smogu w Polsce, możesz ubiegać się o częściowy zwrot kosztów zakupionego produktu..

Certyfikaty