Jakie modele kotłów z podajnikiem proponujemy?

W większości przypadków system centralnego ogrzewania w domu zwykle działa bez większej interwencji, w wyniku czego często przyjmujemy cały proces i system za pewnik. Zwłaszcza kiedy decydujemy się na nowy kocioł czy piec i zakładamy, że zawsze zapewni on ciepło w momencie, kiedy będziemy tego potrzebować. Na rynku jednak dzisiaj można zapoznać się z wieloma modelami kotłów, które różnią się w zależności od przeznaczenia i dodatkowych funkcjonalności. W dzisiejszym wpisie przedstawimy czym są kotły z podajnikiem i dlaczego warto się na nie zdecydować.

O ile osoby znające się bardzo dobrze na temacie kotłów i w ogóle ogrzewania, jakie można zapewnić w gospodarstwie domowym i jest na bieżąco ze wszystkimi nowinkami, zmianami w regulacjach i normach, tak większość osób zainteresowanych ogrzewaniem interesuje się działaniem systemu w momencie, kiedy przestaje działać poprawnie i wymaga naprawy. Warto więc jak najbardziej już na etapie zakupu sprawdzić jak działa system centralnego ogrzewania i z czym trzeba się liczyć oraz jakie czynności konserwacyjne podejmować z czasem, aby piec spełniał swoje zadanie przez wiele lat. Dlatego dobrym pomysłem na start jest zapoznanie się z różnymi opcjami i modelami pieców, które są oferowane na rynku i dowiedzieć się, jak poszczególne elementy wykonują. W dzisiejszym artykule przedstawimy bardzo wydajny i efektywny kocioł 5 klasy z podajnikiem, jako coraz częściej wybieraną opcję przez właścicieli gospodarstw domowych.

Jaki kocioł CO z podajnikiem wybrać?

Jaki piec jest najlepszy do Twojego domu? Przy tak wielu opcjach dostępnych obecnie na rynku wybór może być trudny. Aby pomóc Ci znaleźć odpowiedni rodzaj pieca, przygotowaliśmy ten krótki poradnik, który wskaże najlepsze modele dostępne na rynku.

Piece z kotłem i kotły na pellet mogą ogrzać cały dom i jest to tak naprawdę jedna z najważniejszych informacji, jakie musisz pamiętać wybierając odpowiedni kocioł CO do domu. Najpopularniejszym sposobem na rozprowadzenie ciepła w całym domu jest użycie odpowiednio dobranego pieca z wewnętrznym kotłem. Taka instalacja działa na zasadzie przekazywania części wytwarzanego ciepła bezpośrednio do wody, która jest dalej rozprowadzana do grzejników znajdujących się w domu. Umożliwi to regulację wymaganej ilości ciepła w każdym obszarze domu, niezależnie od tego, gdzie znajduje się piec, choć oczywiście najczęściej piec znajduje się właśnie w piwnicy dla wygody domowników.

Alternatywą dla pieca opalanego drewnem lub pieca wielopaliwowego może być kocioł na pellet z podajnikiem. Piece na pellet mają bardzo znaczące zalety, ponieważ paliwo jest czyste i łatwe do przechowywania. Można więc z powodzeniem zapanować nad porządkiem w piwnicy i zawsze mieć pod ręką opał. Piece CO z podajnikiem uruchamiać się mogą samoistnie po ówczesnym ich zaprogramowaniu. Mogą także wyłączać się wtedy, gdy zapotrzebowanie na ciepło zostanie zaspokojone czyli po osiągnięciu odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu. Co istotne jeśli chodzi o kotły CO to w przypadku wyboru kotła 5 klasy z podajnikiem czy bez można liczyć na dofinansowanie. Zwłaszcza jeśli chodzi o wymianę starego kotła o niższej klasie na nowsze modele, które są przede wszystkim bardziej ekonomiczne i tańsze w eksploatacji. Dofinansowania te mają zachęcać zainteresowanych do przejścia na ogrzewanie ze źródeł odnawialnych.

Kotły na pellet z podajnikiem – dlaczego są tak kluczowe?

Kotły na pellet dostępne w wersji z podajnikiem podgrzewają wodę, którą można następnie łatwo przepompować do grzejników. Taką instalację można uruchomić w połączeniu ze standardowym kotłem gazowym lub olejowym lub innym odnawialnym ogrzewaniem, takim jak pompy ciepła. O czym warto pamiętać to fakt, iż zwykle około 80% ciepła trafia do wody, więc jest to bardzo dobry sposób, w jaki można wybrać piec, który może zasilać cały dom.

Przykładem może być piec 5 klasa 20 kW na pellet, piec z podajnikiem FENIKS KOMFORT BIO dostępny w dwóch wariantach – 20kW i 24kW. Innowacyjny kocioł z podajnikiem na pellet to przede wszystkim rozwiązanie ekologiczne, które sprawdzi się na terenie praktycznie każdego gospodarstwa domowego.

Zastanawiając się nad najlepszym modelem pieca na pellet z podajnikiem warto zwrócić uwagę również na model o większej mocy, wspomniany wyżej czyli piec 5 klasa 24 kW na pellet, piec z podajnikiem FENIKS KOMFORT BIO. Ten piec na pellet to najwyższej jakości kocioł, który jest jednocześnie prosty w obsłudze, ale i zaawansowany technologicznie. W zestawie znajduje się sterownik, który umożliwia intuicyjną instalację. Sprawność na poziomie 90,2% przy mocy minimalnej i nominalnej gwarantuje oszczędność w ilości spalanego pelletu.

W naszej ofercie znajdziesz piec CO na pellet z nowoczesnym podajnikiem o najwyższej klasie i starannie dopracowanej technologii. Znajdziesz u nas szeroki wachlarz produktów, od modeli kotłów na pellet o mocy od 15 do 24 kW oraz 20-24 kW. Oferujemy także nieco większe modele umożliwiające ogrzanie obiektów o powierzchni od 60 do 150 m2. Każdy właściciel gospodarstwa domowego znajdzie więc dla siebie najbardziej dopasowany model w zależności od potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *