Ile trzeba zapłacić za dobry kocioł na pellet?

Nowoczesne kotły na pellet to ekonomiczny, wysoce wydajny i wygodny wybór do ogrzewania małej powierzchni gospodarstwa domowego. Ogrzewanie za pomocą pelletu pozwala zachować wysoką sprawność. Z biegiem czasu ogrzewanie za pomocą kotła na pelety zmniejsza także wpływ na zmianę klimatu, czyli bardzo pozytywnie wpływa na środowisko. To tylko niektóre z zalet, jakie przemawiać mogą za zakupem kotła na pellet.

Jak działają kotły na pellet?

Kocioł na pellet składa się z bocznego przenośnika ślimakowego i zasobnika (większe kotły na pellet mogą mieć dwa ślimaki i większy zasobnik). Wiele zależy od zapotrzebowania w gospodarstwie domowym. Pellet drzewny, który jest przechowywany w zbiorniku, jest podawany do palnika w kotle za pośrednictwem ślimaka. Pellety są zapalane w palniku, a wytwarzane ciepło jest automatycznie kontrolowane przez prędkość podawania peletów, którą oczywiście można ustawić. Wentylator w kotle następnie kieruje gorący gaz do głównego wymiennika ciepła kotła, a energia cieplna jest przekazywana do systemu centralnego ogrzewania przed rozprowadzeniem po całym domu. W przeciwieństwie do węgla, którego regeneracja trwa znacznie dłużej, biomasa jest uważana za odnawialne źródło energii, ponieważ można ją uzyskać stosunkowo szybko, zastępując lub uprawiając nowe rośliny lub drzewa. Biomasa jest również uważana za neutralną pod względem węgla formę energii, ponieważ ta sama ilość dwutlenku węgla, która jest uwalniana w procesie spalania, jest później ponownie absorbowana przez rosnące rośliny.

Pellet drzewny jest wykonany ze sprasowanych trocin, które są łączone przez naturalną ligninę obecną w suchym drewnie. Aby kocioł na pellet działał tak efektywnie jak to tylko możliwe przy wysokiej wydajności spalania, ważne jest, aby wykorzystywany pellet był suchy i miał niską zawartość wilgoci.

Zalety kotłów na pellet

Kotły na pelety są praktycznie bezproblemowym zamiennikiem tradycyjnych systemów olejowych. Jakie są najbardziej istotne zalety korzystania z pelletu? Jeśli chodzi o korzyści ekonomiczne możemy wymienić koszt paliwa. Pellet drzewny kosztuje około 40% mniej niż olej opałowy. Zasoby są odnawialne i dostępne lokalnie oraz stanowią bardziej stabilne źródło w porównaniu z paliwami importowanymi. Korzystanie z pelletu jest wygodne dla konsumenta. Nowoczesne kotły na pellet są automatycznie zasilane z możliwością zdalnego sterowania przy pomocy dołączonego do zestawu panelu. Również sama konserwacja kotła jest minimalna. Niewątpliwą zaletą jest emisja cząstek stałych. Zastąpienie starego kotła na drewno lub pieca na drewno nowoczesnym kotłem na pellet zmniejsza emisje cząstek stałych w gospodarstwie domowym. Konsumenci w ostatnich latach zaczynają coraz bardziej rozumieć istotę dbania o środowisko. Stosowanie ciepła z drewna zamiast paliw kopalnych prowadzi z czasem do redukcji emisji dwutlenku węgla.

Propozycje kotłów na pellet w 2021 roku

Piec CO 5 klasy na pellet z nowoczesnym podajnikiem to doskonała inwestycja w 2021 roku. Nasz sklep internetowy oferuje kilkanaście topowych kotłów najwyższej jakości, które umożliwią efektywne ogrzewanie gospodarstwa domowego przy zachowaniu wysokiej dbałości o środowisko. Kotły 5 klasy odznaczają się wysoką sprawnością energetyczną, która wynosi około 90% w momencie wykorzystywania mocy minimalnej i nominalnej. Nasze kotły zostały specjalnie zaprojektowane i wyposażone w intuicyjne i proste w obsłudze regulatory z wyświetlaczami LCD, które gwarantują intuicyjną regulację temperatury w każdym momencie. Sterowniki, które dołączane są do zestawów pozwalają także na sterowanie pompą CWU oraz obiegu CO. Kotły 5 klasy na pellet są wydajne także przy zastosowanym ogrzewaniu podłogowym w domu. Przedstawiamy najpopularniejsze i najchętniej wybierane kotły na pellet przez naszych klientów:

Piec 5 klasa 20 kW na pellet, piec z podajnikiem FENIKS KOMFORT BIO to piec dostępny w dwóch wariantach – 20 i 24 KW. Ten piec z podajnikiem jest starannie zaprojektowanym rozwiązaniem dostępnym na rynku. Piec posiada certyfikat klasy 5 i ecodesign. Dzięki czemu, w połączeniu z wysoką sprawnością jest przyjazny dla środowiska. Piec można stosować zarówno z ekogroszkiem, jak i pelletem. Piec z podajnikiem Feniks Komfort Bio spełnia wymogi norm PN-EN 303-5:2012 i ECODESIGN.

Piec w wariancie 20 KW kosztuje 9450 zł, z kolei mocniejsza, 24 KW wersja to koszt 10450 zł. Mając na uwadze wykonanie z najwyższej jakości materiałów, bezproblemowe czyszczenie, prosty układ kanałów dymnych i sprawność rzędu 90,2% można powiedzieć, że jest to jedna z lepszych propozycji, w które można zainwestować.

Piec 5 klasa 15 kW na pellet, kocioł z palnikiem TORET to kocioł, który cechuje się innowacyjnym i przemyślanym układem kanałów dymnych. Kocioł na pellet wyposażony jest w palnik 5 klasy, dzięki czemu można zachować wysoką efektywność podczas spalania pelletu. Piec o mocy 15 kW to koszt 8990 zł. Kotły TORET dedykowane są do zasilania instalacji grzewczych gospodarstw domowych, jak i firm. Najczęściej stosuje się je w budynkach mieszkalnych, warsztatach czy innych, mniejszych obiektach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *