Kotły i piece z podajnikiem

Piece i kotły co z podajnikiem węgla – Woźny Pleszew

Poszukujecie Państwo kotłów c.o. z podajnikiem w Pleszewie? Jeśli tak, to doskonale trafiliście! Jest to niezwykle funkcjonalne rozwiązanie cieszące się rosnącą popularnością, dlatego piece c.o z podajnikiem są coraz częściej kupowane.
W piecach c.o. z podajnikiem najważniejszymi elementami są palnik oraz sterownik kotła. Jeszcze do niedawna sterowniki nie były automatyczne, przez co ich posiadacze musieli własnoręcznie nastawiać parametry, które nieraz przysparzały wiele trudności. Nie każdy przecież musi znać się na czasach oraz mocy przedmuchów, jakie posiadają kotły c.o. i piec węglowy z podajnikiem, czasach podawania paliwa, itp. Podobnie dzieje się w przypadku palników. Dziś, producenci zaczynają wdrażać takie, które mogą spalać znacznie szerszą gamę paliw, niż miało to miejsce w przeszłości. Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby z miasta Pleszew, które interesuje cena tego typu rozwiązań.

Piece co z podajnikiem ślimakowym z Pleszewa

Piece c.o. z podajnikiem i piec węglowy– konkurencyjne ceny

Do głównych zalet, jakimi wyróżnia się piec do centralnego ogrzewania z podajnikiem zaliczyć można:

  • Łatwe zachowanie czystości
  • Dużą ekonomię spalania
  • Dużą pojemność popielnika oraz zasobnika, dzięki czemu istnieje możliwość załadowania większej ilości paliwa, przez co wizyty w kotłowni są znacznie rzadsze
  • Długi czas pracy bez konieczności obsługi pieca z podajnikiem
  • Ingerencję człowieka ograniczającą się do wsypywania opału oraz usuwania popiołu
  • Brak konieczności posiadania wiedzy z zakresu ustawiania odpowiednich parametrów
  • Fakt, że kotły c.o. z podajnikiem są w stanie spalać nie tylko ekogroszek, ale również inne materiały do tego przeznaczone

Dobry kocioł z podajnikiem powinien dodatkowo posiadać automatyczny sterownik. Znacząco ułatwia on użytkowanie kotła i sprawdzi się w przypadku, gdy nie posiadamy wiedzy na temat technicznych aspektów spalania węgla i nie chcielibyśmy zagłębiać się w szczegółowe parametry.

Kotły c.o. z podajnikiem – Pleszew

Wielu Klientów waha się nad podjęciem ostatecznej decyzji poszukując informacji o cenach pieca c.o z podajnikiem. Jeżeli pragną Państwo zaopatrzyć swój dom w ten właśnie rodzaj pieca do centralnego ogrzewania, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Ceny pieców węglowych oferowane przez naszą firmę są konkurencyjne, a ich trwałość ponadprzeciętna. Dzięki temu skutecznie ogrzewają pomieszczenia  w wielu domach przez wiele lat. Dodatkowo, wszystkie kotły są objęte serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani naszymi produktami lub macie jakiekolwiek pytania prosimy o bezpośredni kontakt z naszą firmą telefonicznie lub przy pomocy poczty elektronicznej. Z przyjemnością rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

Kotły EKW-RAP

 

Kotły typu EKW-RAP z podajnikiem uniwersalnym ślimakowym na ekogroszek, miał, pelett i mieszanki zbóż z dodatkowym rusztem żeliwnym na węgiel, drweno itp.

Kotły typu EKW-RAP są nowoczesną wersją kotłów wodnych, węglowych, niskotemperaturowych z regulowanym procesem palenia opalane węglem asortymentu ekogroszek energetyczny, miał, owies. Wyposażone są w automatyczny podajnik i palnik żeliwny oraz ruszt żeliwny, który umożliwia tradycyjny sposób palenia w przypadkach szczególnych np. braku prądu. Dzięki swym niezwykłym zaletą pozwalają na bardzo łatwą obsługę, racjonalne i ekonomiczne prowadzenie procesu spalania. Przy prawidłowej eksploatacji, zgodnie z instrukcja, kocioł będzie niezawodnie służył przez wiele lat. Kotły EKW-RAP spełniają wymagania w zakresie efektywności energetycznej, określone w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki.

Kotły typu EKW-RAP przeznaczone są do podgrzewania wody do temperatury na wylocie nie przekraczającej 90 stopni C. Znajdują one zastosowanie głównie w instalacjach centralnego ogrzewania w budynkach mieszkalnych, pawilonach, warsztatach, gospodarstwach wiejskich, szklarniach, szkołach itp. Kotły typu EKW-RAP mogą być montowane wyłącznie w instalacjach systemu otwartego, zabezpieczonych zgodnie z PN-91/B-02413, mogą pracować w układzie grawitacyjnym lub pompowym. kocioł z podajnikiem pozwala na spalanie takiej ilości paliwa, jaka jest niezbędna do utrzymania zadanej na sterowniku temperatury. Sterownik dokonuje ciągłych pomiarów temperatury wody w kotle i na jej podstawie odpowiednio steruje pracą podajnika i wentylatora. Jednocześnie sterownik reguluje pompą centralnego ogrzewania i pompą ciepłej wody użytkowej. budowa kotła. Blachy między sobą połączone są zespórkami wzmacniającymi tworząc przestrzeń wodną. Palenisko wykonane jest w kształcie prostopadłościanu.

Jest możliwość dopasowania kotła w zależności od wielkości i rodzaju pomieszczenia przeznaczonego na kotłownię. Wysoką jakość i trwałość produkowanych przez naszą firmę kotłów uzyskano poprzez zastosowanie odpowiednich gatunków stali wyłącznie produkcji polskiej, charakteryzujących się dużą odpornością cieplną co gwarantuje długą żywotność kotła po okresie gwarancyjnym.

PALIWO:

 

– głównym paliwem jest eko-groszek (w podajnikach uniwersalnych dodatkowo miał i owies)
– na dodatkowym ruszcie spala wszystko oprócz koksu
– możliwość palenia jednocześnie na ruszcie wodnym i przez podajnik
BADANIA PRZEPROWADZONE NA NASZYCH KOTŁACH:
– badania emisyjno-energetyczne kotłów przeprowadził Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu.

ZALETY:

 

– zużycie węgla o 40% mniejsze niż w tradycyjnych kotłach
– wysoka sprawność kotła od 82% do 88%
– ekonomiczna eksploatacja – tanie źródło ciepła
– trwałość i bezpieczeństwo użytkownika, gwarantowane przez zastosowanie materiałów najwyższej jakości
– solidne wykonanie
– spalanie może odbywać się w sposób ciągły
– niska emisja zanieczyszczeń (certyfikat ekologiczny)