Kotły i piece uniwersalne

Kotły i piece co – uniwersalne – Woźny

Zakup odpowiedniego pieca jest inwestycją na wiele lat, dlatego decyzja ta powinna być odpowiednio przemyślana. Na rynku dostępnych jest wiele pieców, spośród których znaleźć można piece c.o. uniwersalne. Jest to popularne rozwiązanie, znajdujące uznanie wśród wielu Klientów. Ich wysoka trwałość oraz duża funkcjonalność sprawiają, że cieszą się one niesłabnącą popularnością. Kotły i piece c.o. uniwersalne przystosowane są do spalania nie tylko miału i węgla, ale również drewna we wszystkich postaciach: wiórach, trocinach, klockach, czy też zrębach.

Piec CO wksgn-wksn
Kocioł wksgw

Kotły c.o. uniwersalne – do domów i obiektów przemysłowych

Jest to rozwiązanie sprawdzające się zarówno w domach jednorodzinnych, jak również obiektach przemysłowych. Kotły te są niezwykle efektywne, a co najważniejsze – oszczędne. Dzieje się tak z powodu kanału obiegu spalin, który jest znacznie dłuższy, niż w przypadku innych typów pieców, dzięki czemu woda osiąga wysoką temperaturę w znacznie krótszym czasie, niż ma to miejsce w innych przypadkach. Kotły uniwersalne są również bardziej wydajne i potrzebują mniejszej ilości opału, co ma bezpośrednie przełożenie na wzrost oszczędności ich posiadaczy.

Piece c.o. uniwersalne – zalety

Oprócz korzyści finansowych, piece c.o. uniwersalne posiadają szereg innych zalet. Umożliwiają palenie wieloma materiałami, w tym drewnem w różnej postaci, mają wysoką sprawność cieplną i estetyczny wygląd. Posiadają również duża komorę paleniskową i charakteryzują się wysokim stopniem niezawodności. Ponadto, są uniwersalne, bezpieczne w użytkowaniu, niezwykle proste w obsłudze i nie wymagają stałego ich doglądania.

W naszej ofercie mogą Państwo znaleźć solidny produkt najwyższej klasy, gwarantujący bezproblemową pracę przez wiele lat. Wysoki stopień niezawodności oraz duża trwałość sprawiają, że grupa posiadaczy pieców uniwersalnych z roku na rok powiększa się. Jeżeli również i Państwo chcieliby dołączyć do tego grona, zapraszamy do kontaktu!

Piec CKSG

Podgrzewacze ciepłej wody użytkowej WKSGN i WKSN

 

Kotły Typu i uniwersalne w WKSGN WKSN yposażone w sterownik i wentylator, przystosowane do spalania gorszych gatunków węgla kamiennego, węgla brunatnego, torfu, drewna, miału.

Korpus kotła w kształcie prostopadłościanu wykonany jest z blachy od 6mm do 10mm. Blachy łączone są spawem elektrycznym. Korpus składa się z części paleniskowej i konwekcyjnej. Palenisko wykonane jest w kształcie prostopadłościanu od dołu zamknięte rusztem wodnym. Poniżej rusztu znajduje się szczelnie zamknięty popielnik. Palenisko w przedniej części wyposażone jest w szczelnie zamykany drzwiczki paleniskowe i zasypowe. Część konwekcyjna kotła wykonana jest z kanałów umożliwiających przepływ spalin z komory paleniskowej do czopucha i przewodu dymnego. W górnej części kotła umieszczono króciec wody zasilającej, a na dolnej tylnej ściany króciec wody powrotnej (końcówki króćców są gwintowane). Izolacja cieplna wykonana jest z wełny mineralnej umieszczonej w kasetach wykonanych z blach stalowych.

Podgrzewacze ciepłej wody użytkowej WKSGN przeznaczone są do podgrzewania wody do temperatury około 90 C. Znajdują one zastosowanie głównie w instalacjach centralnego ogrzewania w budynkach mieszkalnych, pawilonach handlowych i usługowych, warsztatach, gospodarstwach wiejskich, szklarniach, szkołach. Mogą być stosowane wyłącznie w instalacjach systemu otwartego zabezpieczonych zgodnie z pn-91/b-02413, mogą pracować w układzie grawitacyjnym lub pompowym.

PALIWO:

 

ZALETY:

 

– ekonomiczna eksploatacja – tanie źródło ciepła
– trwałość i bezpieczeństwo użytkownika, gwarantowane przez zastosowanie materiałów najwyższej jakości
– solidne wykonanie

Kotły EKW-RAPW

 

Kotły uniwersalne przystosowane do spalania gorszych gatunków węgla kamiennego, węgla brunatnego, torfu, drewna, miału.

Kotły typu są to kotły wodne, nisk WKSG-W otemperaturowe, stalowe, przystosowane do spalania węgla kawałkowego, mieszanek węgla i miału, gorszych gatunków węgla oraz współspalania drewna. Rozpalanie rozpoczyna się na ruszcie wodnym. Kotły WKSG-W przystosowane do spalania różnorodnych paliw, takich jak miał, węgiel, drewno granulaty i mieszanki paliwowe oraz komponenty biomasowe. Załadunek nowej porcji paliwa odbywa się przeciętnie co kilka godzin w zależności od rodzaju paliwa. Znajdują one zastosowanie w instalacjach centralnego ogrzewania w budynkach mieszkalnych, warsztatach, budynkach przemysłowych oraz użyteczności publicznej. Korpus kotła WKSG-W składa się z komory paleniskowej i wymiennika ciepła wykonanych z wysokiej jakości atestowanej stali. Palenisko wykonane jest w formie prostopadłościanu i od dołu zamknięte jest rusztem wodnym wykonanym z atestowanych rur grubościennych.

W kotle WKSG-W kanały konwekcyjne znajdują się w górnej części kotła (górnokanałowy) i uformowane są w kształcie „półek”. Ilość kanałów zależy od wielkości kotła. Produkowane przez naszą firmę kotły wyposażone są w trzy kanały co zwiększa ich sprawność z co za tym idzie zmniejsza się zużycie paliwa. Taka budowa ma znaczący wpływ na żywotność kotła, ponieważ nie występuje zjawisko skraplania się spalin w części konwekcyjnej. W przedniej części kotła WKSG-W znajduje się wyczystka rewizyjna ułatwiająca wygodny dostęp do kanałów konwekcyjnych. .

PALIWO:

 

ZALETY:

 

– ekonomiczna eksploatacja – tanie źródło ciepła
– trwałość i bezpieczeństwo użytkownika, gwarantowane przez zastosowanie materiałów najwyższej jakości
– solidne wykonanie

Kotły EKW-RAPW

 

Kotły typu Całodobowe w CKSG i CKS yposażone w sterownik i wentylator. Głównym opałem jest miał, przepalać można węglem i drewnem.

Kotły typu CKSG-W są nową wersją kotłów z regulowanym procesem palenia, opalanych miałem węgla kamiennego. W ich konstrukcji wykorzystano wieloletnie doświadczenie nabyte w czasie produkcji znanych już kotłów typu CKS-W. Proces spalania paliwa jest tu podobny, tj. od góry do dołu.

Kocioł dostarczany jest w stanie zmontowanym wraz z drzwiczkami zasypowymi, popielnikowymi, paleniskowymi, z izolacją cieplną. Na wyposażeniu kotła znajdują się mikroprocesorowy regulator, wentylator, instrukcje obsługi kotła i regulatora. Konstrukcja i wykonanie kotłów CKSG-W są zgodne z normą PN-EN 303-5 oraz wymaganiami zasadniczymi w zakresie bezpieczeństwa, określonych w stosownych rozporządzeniach (dyrektywach UE). Korpus składa się z części paleniskowej i konwekcyjnej. Palenisko wykonane jest w kształcie prostopadłościanu od dołu zamknięte rusztem wodnym. Poniżej rusztu znajduje się szczelnie zamknięty popielnik. Palenisko przedniej części wyposażone jest w szczelnie zamykane drzwiczki paleniskowe i zasypowe. Część konwekcyjna kotła wykonana jest z czterech kanałów poziomych umożliwiających przepływ spalin z komory paleniskowej do czopucha i przewodu komina. Powierzchnie poziome kanałów konwekcyjnych są odpowiednio pochylone, co zapobiega się gromadzenia gazów. Z górnej części ostatniego kanału wyprowadzono czopuch. Konstrukcja kotła umożliwia okresowo czyszczenie powierzchni wymiany ciepła przez dwa otwory wyczystce umieszczone w przedniej części kotła oraz przez drzwiczki zasypowe, paleniskowe i popielnikowe. Wszystkie drzwiczki oraz pokrywy wyczystek wyposażone są w uszczelki ze szczeliwa szklanego.

PALIWO:

 

ZALETY:

 

– ułatwiona obsługa, szczególnie w zakresie czyszczenia
– zwiększona żywotność
– mniejsza powierzchnia zajmowana przez kocioł w kotłowni, przy większej jego wysokości