Kotły i piece na paliwo stałe

Kotły i piece na paliwo stałe – Woźny

Dziś, nowoczesne kotły na paliwo stałe są znacznie mniej problematyczne w użytkowaniu, niż miało to miejsce w przeszłości. Nie dziwi więc fakt, że coraz większa liczba gospodarstw domowych decyduje się na ich zakup. Dodatkowo, rosnące ceny oleju i gazu wpłynęły na większe zainteresowanie tym rodzajem kotłów. Dobór pieca na paliwo stałe, w głównej mierze powinien uwzględniać to, jaki rodzaj paliwa mamy zamiar wykorzystywać. Oprócz tego, należy zastanowić się nad odpowiednią konstrukcją urządzenia oraz wymaganiami dotyczącymi jego eksploatacji.

Kotły na paliwo stałe – bogaty wybór

Kotły te cechują się dużym zróżnicowaniem, dzięki czemu każdy przyszły użytkownik znajdzie rozwiązanie dopasowane do jego potrzeb. Nie wymagają one częstej obsługi, co wpływa na komfort ich użytkowania i powstały przy wykorzystaniu nowoczesnych układów automatyki oraz sterowania procesami spalania, dzięki czemu są niezwykle wydajne.

Ich oferta jest niezwykle szeroka. Dostać więc można kotły lub piece najprostsze i najtańsze, jak również te nieco droższe, wyposażone w automatyczny załadunek paliwa oraz specjalny regulator, który dostosowuje pracę kotła do aktualnego zapotrzebowania na ciepło. Kotły na paliwo stałe dzieli się również pod kątem stosowania paliwa, dzięki czemu wyróżnia się kotły na drewno, miał, groszek, czy też słomę. Można je dzielić również według konstrukcji spalania, spośród których wyróżnia się kotły ze spalaniem dolnym, górnym, kotły wyposażone w palnik retortowy oraz nadmuchowy.

Piec na paliwo stałe

Wybierając piec lub kocioł należy wziąć pod uwagę również pojemność komory zasypowej. Im wyższa, tym większa wygoda obsługi urządzenia. Dzięki temu nie jest konieczne częste dokładanie opału, niż ma to miejsce w przypadku niewielkich komór.

W związku z zapotrzebowaniem na energię cieplną i szybko rosnącymi kosztami eksploatacji instalacji grzewczych nasza firma oferuje Państwu szeroki asortyment kotłów na paliwo stałe. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Kotły EKW-RAP

 

Kotły typu EKW-RAP z podajnikiem uniwersalnym ślimakowym na ekogroszek, miał, pelett i mieszanki zbóż z dodatkowym rusztem żeliwnym na węgiel, drweno itp.

Kotły typu EKW-RAP są nowoczesną wersją kotłów wodnych, węglowych, niskotemperaturowych z regulowanym procesem palenia opalane węglem asortymentu ekogroszek energetyczny, miał, owies. Wyposażone są w automatyczny podajnik i palnik żeliwny oraz ruszt żeliwny, który umożliwia tradycyjny sposób palenia w przypadkach szczególnych np. braku prądu. Dzięki swym niezwykłym zaletą pozwalają na bardzo łatwą obsługę, racjonalne i ekonomiczne prowadzenie procesu spalania. Przy prawidłowej eksploatacji, zgodnie z instrukcja, kocioł będzie niezawodnie służył przez wiele lat. Kotły EKW-RAP spełniają wymagania w zakresie efektywności energetycznej, określone w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki.

Kotły typu EKW-RAP przeznaczone są do podgrzewania wody do temperatury na wylocie nie przekraczającej 90 stopni C. Znajdują one zastosowanie głównie w instalacjach centralnego ogrzewania w budynkach mieszkalnych, pawilonach, warsztatach, gospodarstwach wiejskich, szklarniach, szkołach itp. Kotły typu EKW-RAP mogą być montowane wyłącznie w instalacjach systemu otwartego, zabezpieczonych zgodnie z PN-91/B-02413, mogą pracować w układzie grawitacyjnym lub pompowym. kocioł z podajnikiem pozwala na spalanie takiej ilości paliwa, jaka jest niezbędna do utrzymania zadanej na sterowniku temperatury. Sterownik dokonuje ciągłych pomiarów temperatury wody w kotle i na jej podstawie odpowiednio steruje pracą podajnika i wentylatora. Jednocześnie sterownik reguluje pompą centralnego ogrzewania i pompą ciepłej wody użytkowej. budowa kotła. Blachy między sobą połączone są zespórkami wzmacniającymi tworząc przestrzeń wodną. Palenisko wykonane jest w kształcie prostopadłościanu.

Jest możliwość dopasowania kotła w zależności od wielkości i rodzaju pomieszczenia przeznaczonego na kotłownię. Wysoką jakość i trwałość produkowanych przez naszą firmę kotłów uzyskano poprzez zastosowanie odpowiednich gatunków stali wyłącznie produkcji polskiej, charakteryzujących się dużą odpornością cieplną co gwarantuje długą żywotność kotła po okresie gwarancyjnym.

PALIWO:

 

– głównym paliwem jest eko-groszek (w podajnikach uniwersalnych dodatkowo miał i owies)
– na dodatkowym ruszcie spala wszystko oprócz koksu
– możliwość palenia jednocześnie na ruszcie wodnym i przez podajnik
BADANIA PRZEPROWADZONE NA NASZYCH KOTŁACH:
– badania emisyjno-energetyczne kotłów przeprowadził Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu.

ZALETY:

 

– zużycie węgla o 40% mniejsze niż w tradycyjnych kotłach
– wysoka sprawność kotła od 82% do 88%
– ekonomiczna eksploatacja – tanie źródło ciepła
– trwałość i bezpieczeństwo użytkownika, gwarantowane przez zastosowanie materiałów najwyższej jakości
– solidne wykonanie
– spalanie może odbywać się w sposób ciągły
– niska emisja zanieczyszczeń (certyfikat ekologiczny)