Kotły i piece 5 klasy

Kotły co i piece węglowe klasy 5 – Woźny – Kocioł 5 klasy

piec z płaszczem wodnym

Ekologiczny kocioł 5 klasy to urządzenie, które charakteryzuje się najwyższą jakością. Nowoczesne podzespoły zapewniają bardzo dobrą wydajność – sprawność sięga ponad 90%, co nie było możliwe do osiągnięcia w przypadku starszych generacji pieców! Kocioł 5 klasy to także niskie zużycie paliwa oraz ograniczenie emisji pyłów do środowiska. Nasz piec z płaszczem wodnym to wybór, który dzięki swojej energooszczędności zagwarantuje Ci wiele korzyści.

Węglowy kocioł 5 klasy to jeden z najnowocześniejszych i najbardziej ekologicznych pieców dostępnych na rynku. Modele te w znacznie większym stopniu redukują emisję dwutlenku węgla, w porównaniu z kotłami klasy niższej. Kryteria, jakie muszą spełniać kotły klas 5 opisane zostały w normie PN-EN 303-5:2012 i obejmują redukcję wytwarzania szkodliwych substancji smolistych oraz pyłów, co ma znaczące przełożenie na środowisko oraz jakość powietrza. Ich klasa nadawana jest podczas badań wykonywanych przez jednostki badawcze, które są kredytowane przez Polskie Centrum Akredytacji.

Kotły c.o. 5 klasy

Kotły c.o. klasy 5 spełniają najbardziej restrykcyjne normy, dzięki czemu uznawane są za jedne z najlepszych urządzeń tego typu w Europie. Ich zakup jest gwarancją:

 • Najniższego poziomu wytwarzania pyłów do atmosfery
 • Najmniejszego zużycia paliwa

Piece c.o. – 5 klasa. Dlaczego warto?

Czynniki te sprawiają, że kocioł 5 klasy jest rozwiązaniami zarówno ekonomicznymi, jak i ekologicznymi. Atutem pieców c.o. 5 klasy jest również cena, dzięki której popyt na nie nieustannie rośnie. Ich wysoka sprawność oraz dbałość o środowisko naturalne sprawiają, że piec z płaszczem wodnym jest bardzo chętnie wybierany zagranicą, jak również doceniany w Polsce.

Kotły węglowe 5 klasy w liczbach

 • Emisja tlenu węgla – do 500 mg/m³
 • Emisja organicznych zanieczyszczeń gazowych – do 20 mg/m³
 • Emisja pyłu – do 40 mg/m³

Wszystkie te czynniki sprawiają, że kotły te są uznawane za jedne z najnowocześniejszych i najbardziej ekologicznych rozwiązań na świecie. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani ich zakupem, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub bezpośredniego w siedzibie naszej firmy.

Kotły węglowe 5 klasy

Kotły KOVERT

 

Kotły typu KOVERT tylnokanałowe (doskonałe rozwiązanie dla niższych kotłowni) najwyższej klasy emisyjnej-klasy 5. Kocioł jest zgodny z normą PN 303-5:2012). Jest to jeden z nielicznych kotłów, którym klasę 5. udało się uzyskać. Większość firm reklamuje się jako producent 5. klasy, ale w rzeczywistości w dokumentacji nie wykazuje zgody z wszystkimi wyznacznikami normy.

Kocioł tego typu pozwoli zaoszczędzić Państwu czas i pieniądze. Przyczynią się Państwo także do ochrony środowiska naturalnego, co biorąc pod uwagę drastyczny wzrost szkodliwych substancji w powietrzu, staje się kluczowym elementem doboru stosowanego paliwa.

Sprawność tego typu urządzenia zwiększyła się z 80- ponad 90%.

Unikalny system instynktownego sterowania pracą układu podającego ograniczy Państwa pracę przy kotle do minimum.

Podzespoły oraz wymiennik zostały wykonane z najlepszej jakości materiałów. Stosujemy blachę kotłową (w zgodzie z dokumentacją techniczną kotła). Palenisko wykonane jest z blachy o grubości 6 mm, a płaszcz wodny z blachy o grubości 5 mm.

Nowoczesny podajnik, który chcemy Państwu zaprezentować, jest innowacyjnym rozwiązaniem na rynku kotlarskim. Jego doskonałość potwierdza uzyskany przez naszą firmę certyfikat.

Przypominamy, że zgodnie z obecną sytuacją zw. ze smogiem, klienci w wielu urzędach miast i gmin, na terenie całego kraju, mogą ubiegać się o częściowy zwrot kosztów zakupu. W niektórych regionach zwrot może wynosić nawet 80% wartości brutto kotła. W ramach dokumentacji wystarczy okazanie dokumentacji techniczno-ruchowej kotła oraz faktury VAT. Cena podana przez nas na aukcji to cena brutto! Żadnych ukrytych kosztów!

Gwarantujemy darmową dostawę naszym firmowym transportem oraz szybki czas realizacji zamówienia: od 5-8 dni roboczych.

 

Wymiary kotła:

 • wysokość – 108 cm
 • szerokość korpusu – 61 cm
 • szerokość całego zestawu – 120 cm
 • wysokość z koszem – 140 cm
 • głębokość – 95 cm

PALIWO:

 

– głównym paliwem jest eko-groszek (w podajnikach uniwersalnych dodatkowo miał i owies)
– na dodatkowym ruszcie spala wszystko oprócz koksu
– możliwość palenia jednocześnie na ruszcie wodnym i przez podajnik
BADANIA PRZEPROWADZONE NA NASZYCH KOTŁACH:
– badania emisyjno-energetyczne kotłów przeprowadził Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu.

ZALETY:

 

– zużycie węgla o 60% mniejsze niż w tradycyjnych kotłach
– wysoka sprawność kotła od 90% do 96%
– ekonomiczna eksploatacja – tanie źródło ciepła
– trwałość i bezpieczeństwo użytkownika, gwarantowane przez zastosowanie materiałów najwyższej jakości
– solidne wykonanie
– spalanie może odbywać się w sposób ciągły
– niska emisja zanieczyszczeń (certyfikat ekologiczny)

Kotły klasy 5 GRAND-TEH ecodesign

Kotły typu GRAND-TEH to nowa generacja kotłów z automatycznym podawaniem paliwa, wyposażonych w ceramiczną komorę spalania i kanały. Wprowadzenie nowych rozwiązań konstrukcyjnych (odpowiedni kształt i układ kanałów) powodują redukcję emisji szkodliwych substancji do granicznych wartości zanieczyszczeń i uzyskanie wysokich sprawności zgodnych z wymaganiami PN-EN 303-5:2015 w klasie 5 oraz ecodesign, co potwierdza wysokie własności ekologiczne kotła na europejskim poziomie. Kotły cechują się prostą, spawaną konstrukcją. Obsługa kotła jest prosta i nieuciążliwa ze względu na zastosowanie automatycznego i sterowanego systemu podawania paliwa, co umożliwia m.in. uzyskanie temperatury wody wylotowej wg potrzeb.

Wymiary kotła:

 • wysokość – 138 cm
 • szerokość całego zestawu – 120 cm
 • głębokość bez czopucha – 89 cm
 • czopuch wystaje standardowo na 25 cm.

*Możliwość doboru pod zamówienia wielkości i kształtu wylotu kominowego.

Sterownik SIGNUM 521:

Regulator przeznaczony jest do regulacji procesu spalania w kotłach podajnikowych. Regulator charakteryzuje się prostą obsługą, posiada jednak szereg zaawansowanych funkcji, które w znaczący sposób wpływają na komfort użytkowania i eksploatacji kotła CO. Użytkownik ma do swojej dyspozycji prosty i funkcjonalny panel sterowania z sześcioma przyciskami funkcyjnymi – trzy klawisze sygnalizujące stan podświetleniem, 5 lampek sygnalizujących stan urządzeń oraz czytelny wyświetlacz ciekłokrystaliczny, pozwalający na komfortowe przeglądanie parametrów, praktycznie w każdych warunkach oświetlenia (opcja podświetlania wyświetlacza).

Sterownik obsługuje:

 • pracę podajnika
 • umożliwia sterowanie pogodowe
 • obsługuje pracę pomp c.o. i c.w.u.
 • obsługuje zawór mieszający oraz termostat zaworu
 • posiada funkcję lato/zima
 • pozwala obsługiwać pracę pomp elektronicznych
 • może być obsługiwany przez internet
 • zapewnia płynną regulację obrotów wentylatora

Układ podający wraz z palnikiem retortowym PEG5: podajnik retortowy stanowi integralną część kotła centralnego ogrzewania. Dozuje za pomocą stalowego ślimaka, mieszczącego się w układzie podającym, paliwo stałe typu ekogroszek. Spalanie węgla następuje w palenisku retorty. Do napędu ślimaka podajnika służy motoreduktor składający się z zespolonych ze sobą silnika elektrycznego oraz reduktora. Obudowę podajnika stanowi korpus stalowy. Praca silnika regulowana jest mikroprocesorowym sterownikiem kotła.