Kotły i piece węglowe CO klasy 5 - Woźny Pleszew
Piece CO spełniające wymogi 5 klasy wg PNEN 303-5/2012 to bardzo ekologiczne kotły węglowe. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.
21480
page-template-default,page,page-id-21480,page-child,parent-pageid-21470,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.7,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

Kotły i piece 5 klasy

Kotły co i piece węglowe klasy 5 – Woźny

Kotły c.o. węglowe 5 klasy to jedne z najnowocześniejszych i najbardziej ekologicznych kotłów dostępnych na rynku. Piece c.o. 5 klasy w znacznie większym stopniu redukują emisję dwutlenku węgla, w porównaniu z kotłami klasy niższej. Kryteria, jakie muszą spełniać kotły klas 5 opisane zostały w normie PN-EN 303-5:2012 i obejmują redukcję wytwarzania szkodliwych substancji smolistych oraz pyłów, co ma znaczące przełożenie na środowisko oraz jakość powietrza. Ich klasa nadawana jest podczas badań wykonywanych przez jednostki badawcze, które są kredytowane przez Polskie Centrum Akredytacji.

Kotły c.o. 5 klasy

Kotły c.o. klasy 5 spełniają najbardziej restrykcyjne normy, dzięki czemu uznawane są za jedne z najlepszych urządzeń tego typu w Europie. Ich zakup jest gwarancją:

  • Najniższego poziomu wytwarzania pyłów do atmosfery
  • Najmniejszego zużycia paliwa

Piece c.o. – 5 klasa. Dlaczego warto?

Czynniki te sprawiają, że piece 5 klasy są rozwiązaniami zarówno ekonomicznymi, jak i ekologicznymi. Atutem kotłów c.o. 5 klasy jest również cena, dzięki której popyt na nie nieustannie rośnie. Ich wysoka sprawność oraz dbałość o środowisko naturalne sprawiają, że jest to rozwiązanie bardzo chętnie wybierane zagranicą, jak również doceniane w Polsce.

Kotły węglowe 5 klasy w liczbach

  • Emisja tlenu węgla – do 500 mg/m³
  • Emisja organicznych zanieczyszczeń gazowych – do 20 mg/m³
  • Emisja pyłu – do 40 mg/m³

Wszystkie te czynniki sprawiają, że kotły te są uznawane za jedne z najnowocześniejszych i najbardziej ekologicznych rozwiązań na świecie. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani ich zakupem, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub bezpośredniego w siedzibie naszej firmy.

Kotły KOVERT

 

Kotły typu KOVERT tylnokanałowe (doskonałe rozwiązanie dla niższych kotłowni) najwyższej klasy emisyjnej-klasy 5. Kocioł jest zgodny z normą PN 303-5:2012). Jest to jeden z nielicznych kotłów, którym klasę 5. udało się uzyskać. Większość firm reklamuje się jako producent 5. klasy, ale w w rzeczywistości w dokumentacji nie wykazuje zgody z wszystkimi wyznacznikami normy.

Kocioł tego typu pozwoli zaoszczędzić Państwu czas i pieniądze. Przyczynią się Państwo także do ochrony środowiska naturalnego, co biorąc pod uwagę drastyczny wzrost szkodliwych substancji w powietrzu, staje się kluczowym elementem doboru stosowanego paliwa.

Sprawność tego typu urządzenia zwiększyła się z 80- ponad 90%.

Unikalny system instynktownego sterowania pracą układu podającego, ograniczy Państwa pracę przy kotle do minimum.

Podzespoły oraz wymiennik zostały wykonane z najlepszej jakości materiałów. Stosujemy blachę kotłową (w zgodzie z dokumentacją techniczną kotła). Palenisko wykonane jest z blachy o grubości 6 mm, a płaszcz wodny z blachy o grubości 5 mm.

Nowoczesny podajnik, który chcemy Państwu zaprezentować, jest innowacyjnym rozwiązaniem na rynku kotlarskim. Jego doskonałość potwierdza uzyskany przez naszą firmę certyfikat.

Przypominamy, że zgodnie z obecną sytuacją zw. ze smogiem, klienci w wielu urzędach miast i gmin, na terenie całego kraju, mogą ubiegać się o częściowy zwrot kosztów zakupu. W niektórych regionach zwrot może wynosić nawet 80% wartości brutto kotła. W ramach dokumentacji wystarczy okazanie dokumentacji techniczno-ruchowej kotła oraz faktury VAT. Cena podana przez nas na aukcji to cena brutto! Żadnych ukrytych kosztów!

Gwarantujemy darmową dostawę naszym firmowym transportem oraz szybki czas realizacji zamówienia: od 5-8 dni roboczych.

 

Wymiary kotła:

  • wysokość – 108 cm
  • szerokość korpusu – 61 cm
  • szerokość całego zestawu – 120 cm
  • wysokość z koszem – 140 cm
  • głębokość – 95 cm

PALIWO:

 

– głównym paliwem jest eko-groszek (w podajnikach uniwersalnych dodatkowo miał i owies)
– na dodatkowym ruszcie spala wszystko oprócz koksu
– możliwość palenia jednocześnie na ruszcie wodnym i przez podajnik
BADANIA PRZEPROWADZONE NA NASZYCH KOTŁACH:
– badania emisyjno-energetyczne kotłów przeprowadził Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu.

ZALETY:

 

– zużycie węgla o 60% mniejsze niż w tradycyjnych kotłach
– wysoka sprawność kotła od 90% do 96%
– ekonomiczna eksploatacja – tanie źródło ciepła
– trwałość i bezpieczeństwo użytkownika, gwarantowane przez zastosowanie materiałów najwyższej jakości
– solidne wykonanie
– spalanie może odbywać się w sposób ciągły
– niska emisja zanieczyszczeń (certyfikat ekologiczny)