Kotły i piece CO 5 klasy | Woźny - Pleszew
Piece CO spełniające wymogi 5 klasy wg PNEN 303-5/2012 to bardzo ekologiczne kotły węglowe. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.
21480
page-template-default,page,page-id-21480,page-child,parent-pageid-21470,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.7,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

Kotły i piece 5 klasy

Kotły i piece CO klasy 5

Kotły węglowe 5 klasy to jedne z najnowocześniejszych i najbardziej ekologicznych kotłów dostępnych na rynku. Piece co 5 klasy w znacznie większym stopniu redukują emisję dwutlenku węgla, w porównaniu z kotłami klasy niższej. Kryteria, jakie muszą spełniać kotły klas 5 opisane zostały w normie PN-EN 303-5:2012 i obejmują redukcję wytwarzania szkodliwych substancji smolistych oraz pyłów, co ma znaczące przełożenie na środowisko oraz jakość powietrza. Ich klasa nadawana jest podczas badań wykonywanych przez jednostki badawcze, które są kredytowane przez Polskie Centrum Akredytacji.
Kotły c.o. klasy 5 spełniają najbardziej restrykcyjne normy, dzięki czemu uznawane są za jedne z najlepszych urządzeń tego typu w Europie. Ich zakup jest gwarancją:

  • Najniższego poziomu wytwarzania pyłów do atmosfery
  • Najmniejszego zużycia paliwa

Czynniki te sprawiają, że piece 5 klasy są rozwiązaniami zarówno ekonomicznymi, jak i ekologicznymi. Atutem kotłów c.o. 5 klasy jest również cena, dzięki której popyt na nie nieustannie rośnie. Ich wysoka sprawność oraz dbałość o środowisko naturalne sprawiają, że jest to rozwiązanie bardzo chętnie wybierane zagranicą, jak również doceniane w Polsce.

Kotły 5 klasy w liczbach:

  • Emisja tlenu węgla – do 500 mg/m³
  • Emisja organicznych zanieczyszczeń gazowych – do 20 mg/m³
  • Emisja pyłu – do 40 mg/m³

Wszystkie te czynniki sprawiają, że kotły 5 klasy są uznawane za jedne z najnowocześniejszych i najbardziej ekologicznych rozwiązań na świecie. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani ich zakupem, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub bezpośredniego w siedzibie naszej firmy.

Kotły EKW-RAP

 

Kotły typu EKW-RAP z podajnikiem uniwersalnym ślimakowym na ekogroszek, miał, pelett i mieszanki zbóż z dodatkowym rusztem żeliwnym na węgiel, drweno itp.

Kotły typu EKW-RAP są nowoczesną wersją kotłów wodnych, węglowych, niskotemperaturowych z regulowanym procesem palenia opalane węglem asortymentu ekogroszek energetyczny, miał, owies. Wyposażone są w automatyczny podajnik i palnik żeliwny oraz ruszt żeliwny, który umożliwia tradycyjny sposób palenia w przypadkach szczególnych np. braku prądu. Dzięki swym niezwykłym zaletą pozwalają na bardzo łatwą obsługę, racjonalne i ekonomiczne prowadzenie procesu spalania. Przy prawidłowej eksploatacji, zgodnie z instrukcja, kocioł będzie niezawodnie służył przez wiele lat. Kotły EKW-RAP spełniają wymagania w zakresie efektywności energetycznej, określone w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki.

Kotły typu EKW-RAP przeznaczone są do podgrzewania wody do temperatury na wylocie nie przekraczającej 90 stopni C. Znajdują one zastosowanie głównie w instalacjach centralnego ogrzewania w budynkach mieszkalnych, pawilonach, warsztatach, gospodarstwach wiejskich, szklarniach, szkołach itp. Kotły typu EKW-RAP mogą być montowane wyłącznie w instalacjach systemu otwartego, zabezpieczonych zgodnie z PN-91/B-02413, mogą pracować w układzie grawitacyjnym lub pompowym. kocioł z podajnikiem pozwala na spalanie takiej ilości paliwa, jaka jest niezbędna do utrzymania zadanej na sterowniku temperatury. Sterownik dokonuje ciągłych pomiarów temperatury wody w kotle i na jej podstawie odpowiednio steruje pracą podajnika i wentylatora. Jednocześnie sterownik reguluje pompą centralnego ogrzewania i pompą ciepłej wody użytkowej. budowa kotła. Blachy między sobą połączone są zespórkami wzmacniającymi tworząc przestrzeń wodną. Palenisko wykonane jest w kształcie prostopadłościanu.

Jest możliwość dopasowania kotła w zależności od wielkości i rodzaju pomieszczenia przeznaczonego na kotłownię. Wysoką jakość i trwałość produkowanych przez naszą firmę kotłów uzyskano poprzez zastosowanie odpowiednich gatunków stali wyłącznie produkcji polskiej, charakteryzujących się dużą odpornością cieplną co gwarantuje długą żywotność kotła po okresie gwarancyjnym.

PALIWO:

 

– głównym paliwem jest eko-groszek (w podajnikach uniwersalnych dodatkowo miał i owies)
– na dodatkowym ruszcie spala wszystko oprócz koksu
– możliwość palenia jednocześnie na ruszcie wodnym i przez podajnik
BADANIA PRZEPROWADZONE NA NASZYCH KOTŁACH:
– badania emisyjno-energetyczne kotłów przeprowadził Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu.

ZALETY:

 

– zużycie węgla o 40% mniejsze niż w tradycyjnych kotłach
– wysoka sprawność kotła od 82% do 88%
– ekonomiczna eksploatacja – tanie źródło ciepła
– trwałość i bezpieczeństwo użytkownika, gwarantowane przez zastosowanie materiałów najwyższej jakości
– solidne wykonanie
– spalanie może odbywać się w sposób ciągły
– niska emisja zanieczyszczeń (certyfikat ekologiczny)