Kotły i piece

Kotły CO i piece CO – Pleszew

Rodzaje kotłów c.o.

Wzrastające od pewnego czasu ceny oleju opałowego oraz gazu sprawiły, że kotły co zaczęły się cieszyć rosnącą popularnością. Pod pojęciem paliw stałych, wykorzystywanych w tego typu urządzeniach, można rozumieć przede wszystkim węgiel kamienny (dostępny pod każdą postacią poza pyłem węglowym przeznaczonym do kotłów energetycznych), zrębki, brykiety, drewno, szczapy, jak zboża energetyczne. Wszystkich klientów z miasta Pleszew zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą obejmującą m.in. piece co uniwersalne, na paliwo stałe i kotły c.o. Zapewniamy, że ich ceny są niezwykle konkurencyjne.

Kotły co z podajnikiem ślimakowym

Kotły c.o. Pleszew – spalanie współprądowe i przeciwprądowe

Kotły i piece c.o. wykorzystywane w sektorze ogrzewnictwa indywidualnego, ze względu na rozwiązania technologiczno-konstrukcyjne, można podzielić na układy z automatycznym, jak i ręcznym zasypem paliwa. Natomiast od strony procesowej urządzenia te dzieli się na te, w których proces spalania przebiega przeciwprądowo, jak i współprądowe. Podział ten wynika z kierunku, w jakim podawane jest paliwo oraz powietrze niezbędne do spalania.

Jeżeli paliwo zostało podane współprądowe, wówczas powstałe w strefie odgazowania zanieczyszczenia zaczynają przechodzić do strefy żaru, w której to ulegają dopaleniu. Natomiast w przypadku dostarczania paliwa z przeciwnej strony złoża w stosunku do strumienia powietrza, możemy mówić o spalaniu przeciwprądowym. W kotłach c.o. z ręcznym oraz cyklicznym uzupełnianiem paliwa, tuż po zasypie paliwa na warstwę żaru, ma miejsce jego natychmiastowe odgazowanie, a produkty powstałe podczas tego procesu, takie jak węglowodory i tlenek węgla, przechodzą do tzw. strefy suszenia, w której to ulegają ochłodzeniu.

Piece c.o. Pleszew – co warto wiedzieć przed ich zakupem?

Kotły c.o., nazywane również piecami c.o. zmieniają energię paliwa w ciepło, które rozprowadzane jest do pomieszczeń budynku za pomocą instalacji ogrzewania. Aby dobrać odpowiedni piec do ogrzewanej powierzchni, należy w pierwszej kolejności przeanalizować kilka istotnych czynników, wpływających na cały system. Przed zakupem warto zastanowić się nad mocą kotła, która powinna być uzależniona od wielkości pomieszczenia oraz jego wysokości. Im większa jego powierzchnia, tym wymagana jest większa moc.

W przypadku stosowania paliwa o niskiej kaloryczności dobrym wyborem będą piece co o większych rozmiarach. W zależności od rodzaju użytego paliwa inaczej rozłożą się koszty ogrzewania danego budynku. Oczywiście istnieje możliwość ich obniżenia poprzez zastosowanie regulacji temperatury w danych pomieszczeniach, dlatego warto pamiętać o tym, by systemy grzewcze posiadały urządzenia niezbędne do sterowania instalacją.

Piec CKSG
eka-rap-07

Piece c.o. – Pleszew. Ich ceny nie muszą być wysokie!

W związku z zapotrzebowaniem na energię cieplną i szybko rosnącymi kosztami eksploatacji instalacji grzewczych nasza firma oferuje Państwu pleszewskie kotły co stalowe, które znajdą zastosowanie w instalacjach centralnego ogrzewania w budynkach mieszkalnych, warsztatach, budynkach przemysłowych, szkołach oraz gospodarstwach rolnych. Produkujemy kilka typów kotłów, spośród których każdy występuje w trzech wersjach: tylno kanałowych, górno kanałowych i boczno kanałowych w zależności od wielkości pomieszczenia przeznaczonego na kotłownie. Jeżeli interesują Państwa piece co w Pleszewie, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Ceny pieców c.o. w Pleszewie są konkurencyjne, a ich jakość pozwala na sprawne użytkowanie przez wiele lat. W przypadku jakichkolwiek pytań związanych z naszymi piecami zapraszamy do kontaktu!